
A gyerekek nem járnak most egy ideig iskolába, azonban az uzsonnásdobozt nem kell félretennünk! A megszokott menetrend nagyon fontos a lurkók számára – segít nekik alkalmazkodni a változásokhoz. Két tanóra között adjuk nekik tízóraijukat sulis dobozukban, hogy elegendő energiájuk legyen a tanuláshoz. Figyeljünk arra, hogy egészséges hozzávalókból dolgozzunk; minél változatosabban étkeznek, annál erősebb lesz az immunrendszerük.
Változatosság

A válogatósak jobban szeretik, ha kisebb, csábító adagokban tárul eléjük az étel. Töltsük meg a többrekeszes uzsonnásdobozt különféle nassolnivalókkal. Próbáljuk ki a zabos kekszet, mini pitakenyereket, ropit, paprikacsíkokat, répaszeleteket vagy koktélparadicsomot, mártogatósként tálalhatunk mellé sajtkrémet vagy humuszt is. Desszertként pedig adhatunk pár szem szőlőt vagy gyümölcssalátát joghurttal, esetleg mézzel.
Izgalmas szendvicsek

Cseréljük le a szokásos sajt- és húsalapú szendvicseket valami izgalmasabbra, például banánszeletekkel és fehérjedús mogyorókrémmel megkent kenyérre! A hagyományos pékáru alternatívájaként használhatunk teljes kiőrlésű wrapet is, amit még a legválogatósabbak sem utasítanak vissza. Erre kenjünk némi majonézt, hogy krémesebb állaga legyen, majd oszlassunk el rajta csirke- vagy sonkaszeleteket, paprikát és ropogós zöldsalátát. Tekerjük be szorosan, és vágjuk vékony szeletekre, hogy mindenki előtt feltárjuk a benne lévő színes összetevőket! A gyerekek biztos örülni fognak az izgalmas csavart szendvicsnek! A bagel- vagy pitakenyerek szintén kedvelt helyettesítői lehetnek a hagyományos kenyérnek.
Zöldségek színkavalkádja

Tudjuk, hogy nem a világ legegyszerűbb feladata megszerettetni gyermekeinkkel a zöldségeket, a tálaláson azonban rengeteg múlik. Egy műanyag tálban fektessük le a saláta alapját egy réteg sült burgonyával, kuszkusszal vagy teljes kiőrlésű tésztával, majd erre helyezzük a további alapanyagokat. Néhány javaslat hozzá: csirke, tonhal, lazac, sonka, kukorica, koktélparadicsom, paprika, répa vagy olívabogyó. A különböző összetevők szín szerinti elkülönítésével szép szivárványt alkothatunk, amivel akár magunkat is megörvendeztethetjük – egy ilyen szemet gyönyörködtető fogástól nekünk is jobb kedvünk lesz!
Egy kis nassolnivaló

A desszert is fontos, hogy értékes tápanyagokat tartalmazzon. Készítsünk saját, zabból készült süteményt vagy brownie‑t! Keverhetünk hozzá darabolt mogyoróféléket, chia magot; olaj helyett almaszószt, édesburgonyát, esetleg avokádót is használhatunk – attól függően, mi van otthon. Fontos az is, hogy a zab- vagy müzliszeletek közül lehetőleg olyan verziót válasszunk, mely nem tartalmaz hozzáadott cukrot. Alternatívaként persze egy kis édes popcornnal is megkínálhatjuk a gyerekeket.

Miután végeztek a tízóraival, rakjuk a dobozt a mosogatógépbe egy Jar Platinum All in 1 kapszula kíséretében. Nekünk aligha lesz dolgunk, a mosogatókapszula a legkeményebb kihívásokkal is megküzdve ragyogóan tisztán hagy majd mindent maga után!
Önnek is vannak további egészséges tízóraiötletei? Ossza meg velünk a kommentekben, a mosogatással kapcsolatos további ötletekért pedig látogasson el a Jar oldalára!
Hozzászólását törölni készül.