Menzesz alatt teherbe lehet esni?
Wellness
22/02/2021
Igaz, hogy a menstruáció alatt nem lehet teherbe esni?
Ilyenkor szexuális életet élni sem szabad? Ne higgyünk a mendemondáknak, ismerjük meg inkább az igazságot!
Számtalan tévhit terjed a nők körében a menstruációval kapcsolatban. A tíz leggyakoribbról rántjuk most le a leplet.
- A menstruáció alatt nem eshetünk teherbe Bár viszonylag valószínűtlen, mégis van rá kis esély, hogy a menzesz idején áldott állapotba kerüljünk. A peteérés ugyanis – mint ahogy a menstruációs ciklus is – nem minden esetben határozható meg pontosan.
- A fürdés és a hajmosás fokozza a vérzés intenzitását Ez egy régi mondás, aminek nincs semmilyen valóságalapja. A megszokott tisztálkodási szokásainkat nyugodtan folytathatjuk, ugyanis ezek biztosan nincsenek semmilyen negatív hatással a vérzés mennyiségére!
- Ilyenkor ne sportoljunk Ha van kedvünk mozogni, akkor ne hezitáljunk! A sport ugyanis segít megelőzni és csökkenteni a PMS-t (premenstruációs szindróma) és a hasi görcsöket, mivel az izmok a mozgás révén több oxigénhez jutnak.
- Az első után azonnal el kell menni orvoshoz Hacsak nincs valamilyen probléma (erős fájdalom vagy extrém vérzés), akkor az első menstruáció után nem kell elvinni a lányunkat nőgyógyászhoz. Ráérünk ezzel addig várni, amíg az első szexuális élményét szeretné átélni, vagy eléri a tizennyolc éves kort.
- Szűzen ne használjunk tampont Ne higgyünk annak a szóbeszédnek, hogy a tampon elveszi a lányok szüzességét. Az igaz, hogy nem mindegyik fajtát könnyű fölhelyezni, de például az applikátoros tamponokat épp ezért találták ki, ráadásul használatuk is higiénikusabb.
- A menstruáció ideje alatt nem tanácsos szexuális életet élni Sokan tartanak attól, hogy bajuk lehet ha a menstruáció ideje alatt szerelmeskednek. Pedig ez az időszak csak annyiban befolyásolja a nemi életet, hogy ilyenkor a fertőzés veszélyének jobban ki vagyunk téve. Elég, ha gondoskodunk a megfelelő higiéniáról, és az aktus előtt minden esetben lezuhanyozunk. Ha nem szeretnénk teljesen átadni magunkat a szexnek, a petting is lehet áthidaló megoldás, és a tamponhasználattal észrevehetetlen lesz a menzesz.
- A menstruáció ideje alatt kerüljük az úszást Ugyanaz vonatkozik az úszásra, mint a szexuális életre. Annyiban nehezíti a dolgot, hogy könnyebben fertőződhetünk meg, ezért figyelnünk kell a higiéniáraés mindenképp használjunk tampont!
- A peteérés mindig a 14. napon van Bár ez bizonyos esetekben igaz lehet, a peteérést nem lehet pontosan meghatározni. Van, akinek a tizenkettedik napon van, míg másoknak a tizenhatodikon – de akár teljesen máskor is lehet.
- A PMS (menstruációt megelőző tünetek) problémája csak a fejünkben létezik Ez a tévhit még akkor terjedt el, amikor a PMS-t még képzelt betegségnek tartották, de ma már bizonyított tény, hogy nem hisztiről van szó, hanem valós problémáról, ami a nők 85 százalékát érinti. A kiegyensúlyozott táplálkozás és a mozgás egyébként sokat segít.
- Mivel sok vért veszítünk, pihennünk kell Bár a menstruációt fárasztó dolognak érezhetjük, ilyenkor nem veszítünk jelentős mennyiségű vért, hanem csak körülbelül 35 milliliternyit. Ez valójában csekély a nagyjából ötliternyihez képest, ami a testünkben kering.